Nové projekty, nové názvy

10. 2. 2022 (tento text byl publikován až se spuštěním webu v březnu 2022)

Během zimních měsíců oslovují členové Shincheonji veřejnost opět pod novými projekty. Na rozdíl od předchozích let už svou příslušnost k hnutí většinou nezapírají. Jedná se například o tyto názvy:

MAKE A WAY creative team
Kreativní tým s vlastním YouTube kanálem. Představuje se jako tým tvořený věřícími lidmi z církve Shincheonji a který touží zasévat lásku, mír a svobodu do srdcí lidí. Nejviditelnějším projektem bylo divadelní představení Duch Vánoc, které se konalo 18. 12. 2021 na Palmovce a bylo vysíláno i živě na YouTube. Se stejným představením také tým navštívil dům seniorů na Praze 9, z čehož vznikl i vlog. U videí nechybí typická dávka nadšených komentářů od členů Shincheonji.

AGORA – brána k porozumění
Projekt, ke kterému jsou zváni zejména duchovní z různých křesťanských církví, a který uvádí, že jeho vizí je hledání jednoty, budování spolupráce, dialog, sdílení moudrosti, vzájemné obohacování se apod. Tyto pozvánky poněkud kontrastují s vyjádřením lektorů na biblických kurzech z doby tajné misie, kteří o pastorech z jiných církví mluvili především negativně, protože šíří falešné učení, jež se odchyluje od pravé cesty. Pozvánky jsou šířeny osobně prostřednictvím soukromých zpráv, veřejně (zatím?) žádné informace o projektu k nalezení nejsou. V textu zprávy podepsaný člen Shincheonji zpravidla nezapomene tomuto („nepravému“) pastorovi poděkovat za jeho obětavou práci pro křesťany. Pozvánky odkazují na IG účet @agora.cz.

Bratrská výzva
Facebooková stránka skupiny lidí, která pořádá výlety pro muže. Příspěvky jsou formulovány v první osobě jednotného čísla, není ale jasné, kdo na výlety vlastně zve. Webový odkaz míří na shincheonji.cz, na těchto oficiálních stránkách hnutí však není o Bratrské výzvě žádná zmínka.

O krok blíž
Pásmo online seminářů, díky němuž se můžete dostat o krok blíž svému snu, Bohu, radosti, svobodě, zkrátka čemu chcete. Alespoň podle slov členů Shincheonji, kteří vás na něj srdečně zvou. Tento program je pravidelně představován i při nedělních vysíláních na facebooku. Projekt má svoji instagramovou stránku @okrok_bliz.

…a další online semináře
Mezi nejčastěji opakující se semináře patří: Srdce na dlani, Správně vidíme jen srdcem, Iluze svobody, dále třeba Komunikace se srdcem, Blíž k Božímu srdci, Klíč k poznání Božího srdce, čas od času také online setkání představující Shincheonji a jeho dobrovolnické aktivity. Vše probíhá skrz platformu Zoom.

Nenašli jste na našich stránkách název projektu, se kterým vás členové Shincheonji oslovili?
Napište nám!
redakce@shincheonjibezprikras.info