Dopis pro členy Shincheonji

Milí členové Shincheonji,

vítejte na těchto stránkách! Jsme rádi, že jste k nám zavítali. Oslovení “milí” není pouhá zdvořilost, myslíme to vážně. Máme osobní zkušenost, že ve většině případů opravdu milí jste. Vážíme si toho, že máte o druhé lidi – a o jejich záchranu – zájem.

Ve společnosti narážíte se svým silným přesvědčením, že k Bohu nevede jiná cesta než skrze Shincheonji. To samo o sobě není nic neobvyklého. Lidé mají o Bohu různé představy. Rozdílné hodnoty se ukazují ve chvíli, kdy tvrdíte, že výklad Bible jednoho samozvaného učitele je natolik důležitý, aby ospravedlnil klamavé taktiky, které obcházejí svobodnou vůli člověka.

Když dojde na neshody v osobních rozhovorech členů Shincheonji a nečlenů, často říkáte, že jde o pouhé nedorozumění. K porozumění jsou ale potřeba informace – a ty vaše hnutí několik let dovedně tajilo (a částečně pořád tají). Věříme, že nedorozuměním se dá předejít právě díky přehledným informacím. A o to se zde snažíme.

Mimo jiné chceme upozornit na některé metody vašeho hnutí, které jsou nefér. Nejen k náborovaným studentům, ale i k vám samotným. Uznáváme i to, že o vašem hnutí kolují některé přehnané či nepravdivé představy. Myslíte si ale, že se proti nim dá bojovat skrze zastírání a klam?

Riskujeme, že vše, co zde píšeme, bude označeno za pomluvu. A možná i za práci satana. Zveřejněné informace se však zakládají na faktech a svědectvích lidí, kteří byli či jsou se Shincheonji v kontaktu.

Nechceme vám ublížit. Věříme, že vaše touha po konání dobra je upřímná. Přejeme příjemné čtení a vyprošujeme vám i nám dar rozlišování!

S láskou
redakce Shincheonji bez příkras