První veřejný biblický kurz

8. 11. 2021 (tento text byl publikován až se spuštěním webu v březnu 2022)

Na facebooku Shincheonji byly zveřejněny informace o biblickém kurzu, který začíná 15. listopadu a je rozdělen do 3 úrovní po cca 20−40 lekcích.

Do nynějška byly kurzy v Česku pořádány pouze tajně a žádné veřejné pozvánky se nedaly dohledat. Zvaní na ně byli jen lidé, kteří byli pod jinými záminkami osloveni na ulici, v kostele nebo prostřednictvím internetu (důvodem byla např. prosba o vyplnění dotazníku k bakalářské práci). Většinou jim byl kurz doporučen „jakoby náhodou“, jako skvělá příležitost k zodpovězení jejich otázek ohledně křesťanské víry či Bible. Člověk, který na kurzy zval, se často tvářil, že s pořádající organizací nemá nic moc společného. Název hnutí při pozvání nebyl zmiňován, dokonce se ho student nedozvěděl ani po několika týdnech či měsících studia.

Jedná se tedy o první veřejný kurz hnutí po několikaletém působení hnutí v Česku. K příspěvku je připojena videopozvánka a odkaz na jednoduchý formulář. Vážným zájemcům je poslán ještě podrobný dotazník s otázkami o motivaci, věku, povolání, víře apod. (Tento dotazník studenti neveřejných kurzů nevyplňovali, ale skrze předchozí důvěrné rozhovory získali členové SCJ tyto informace o studentech „mimochodem“.)

Na youtube kanále zároveň už od 18. října probíhá 2x týdně „živé“ vysílání s názvem Shincheonji seminář – Svědectví o proroctví a naplnění Zjevení, Boží nové smlouvy. Tématem jsou jednotlivé kapitoly biblické knihy Zjevení (tematicky by tedy mohl odpovídat 3. úrovni Biblického kurzu na Zoomu) a je určen především pro pastory. Seminář je v korejštině, je tlumočen do češtiny a je vysílán paralelně i na dalších zahraničních YouTube kanálech.